משפחת שנקר משתתפת בצער המשפחות השכולות ומאחלת החלמה מהירה למשפחות הפצועים, ומייחלת לחזרת החטופים והשבויים לביתם.

יסודות האיור

קורס האיור של המחלקה ללימודי חוץ בשנקר, הוא הזדמנות נדירה לפתח את הקריאטיביות ואת מיומנויות האיור שלכם, בליווי של אחד המאיירים המובילים בישראל. המנחה הוא העיתונאי והמאייר המוערך עמוס אלנבוגן.

הקורס יסודות האיור, מספק מפגש מעשי עם עולם האיור על גווניו השונים, ב-15 מפגשים.

בניגוד לציור ורישום, האיור שייך לעולם התקשורת החזותית וככזה הוא מייצג גישה קריאטיבית ייחודית. הקורס עוסק גם בתהליך הקריאייטיבי, גם בטכניקה ובחומרים, ויעניק למשתתפים כלים רבים וידע חיוני, לצד הבנה טובה יותר של עולם האיור על אפשרויותיו.

המנחה עמוס אלנבוגן, הוא מאייר, קריקטוריסט ועיתונאי. איורים, קריקטורות וכתבות שלו פורסמו בין השאר ב"ידיעות אחרונות" ו"חדשות", ב"בלייזר", "העיר" ו"לאישה". עבודותיו הוצגו במסגרת תערוכות יחיד, תערוכות קבוצתיות רבות, פסטיבלים וקמפיינים מסחריים. מנחה סדנאות בחשיבה יצירתית לחברות וארגונים, וכן סדנאות במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס ובמוזיאון העיצוב חולון.

 • הקורס מורכב מ-13 מפגשים בני שלוש וחצי שעות, המשלבים עבודה בכיתה עם משימות ביתיות. תכני המפגשים נעים  בשני ערוצים: הערוץ הקריאטיבי והערוץ הטכני.

  • הערוץ הקריאטיבי: כאן נלמד לסגנן פנים והבעות, נכיר ונתרגל שפת גוף של דמות מאוירת כמו גם של חיות ואפילו חפצים. נלמד למקם דמות בחלל נתון, נכיר את יסודות הפרספקטיבה, נראה ספרים וסרטים, נתנסה באופן מעשי בסגנונות וז'אנרים מהתחום, נלמד איך מגבשים רעיון ויזואלי ונפגיש את האיור עם טקסטים שונים כגון ספרי ילדים, שירים וטקסט ז'ורנליסטי. נתנסה באיור לספרי ילדים, בקריקטורות, קומיקס, איורי עיתונות ואיור לפרסום.
  • הערוץ הטכני: כאן נתנסה בחומרים שונים ובטכניקות ייחודיות מעולם האיור, נלמד לחשוב ולעבוד "כמו מאייר", נתאים את הטכניקה למשימה ונשכלל שליטה בכלים שונים כגון עפרון, עפרונות צבע, גואש וטוש.

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות

  יפורסם בהמשך.

 • משך הקורס

  45 שעות, 15 מפגשים, 3.5 שעות אקדמאיות, פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים

 • קהל היעד

  הקורס מיועד לחובבים ולמתקדמים, מאחר והוא מבוסס על התקדמות אישית והדרכה פרטנית.

 • מרצים
 • למידע נוסף ולהרשמה

  אורלי וכניש

קורסים נוספים