מבוא לצילום אדריכלי (חיפה)

קורס צילום אדריכלי ייחודי בהובלת שי אפשטיין, מצלמי האדריכלות והעיצוב הוותיקים בישראל.

עבור אלו העוסקים במקצועות האדריכלות, עיצוב הפנים וההום סטיילינג, צילומים הם כלי שיווקי מספר אחת.

הרשתות החברתיות שהפכו מזמן לאמצעי תקשורת מוביל בין בני האדם, מזמינות לפרסם ולשתף צילומים והם שעומדים בחזית בית העסק המתקיים במובן הוויזואלי במרחבי האינטרנט.

מי שצילם בצורה מקצועית יודע את חשיבותו של צילום משובח. פרסום של צילומים איכותיים מעורר תגובות ושיתופים ובסופו של דבר מושך לקוחות ופרויקטים חדשים. הצילומים המקצועיים יוצגו באתר האינטרנט המקצועי ויכולים לשמש לפרסום בכתבות עיצוב וספרים.

הקורס נערך בשלוחת חיפה, במתחם רדיזיין - מתחם העיצוב של הצפון

לוגו רידיזיין, קורס צילום אדריכלי חיפה

  • מבוא וסקירת ציוד מקצועי בתחום צילום האדריכלות – חצובה מתאימה, עדשות אדריכליות וגוף מצלמה. מה נכון, איך בוחרים וכיצד למצוא פתרונות יעילים בתקציב מתאים.
  • זוית וקומפוזיציה – מצגת ותרגיל בצילום חלל/בניין בדגש על זווית וקומפוזיציה.
  • אור ותאורה - סוגי האור הקיימים, שעות צילום נכונות, שיקולי מזג אוויר, עבודה עם אור טבעי ומלאכותי. מצגת ותרגיל בצילום חלל/בניין.
  • סטיילינג לצילומים – למה להשקיע, איך להתנהל ולתאם ציפיות מול בעלי הבית שאתם מצלמים, איך לבצע ומה השלב הנכון להוציא לפועל. 
  • עיבוד תמונה דיגיטלית. פתיחת קובץ RAW ושיפור פרמטרים בסיסיים.
  • איך עושים תמונת HDR המעניקה טווח אור דינאמי רחב בתאורה טבעית.
  • מעבר על צילומים ממשימת הבית תוך ניתוח המרכיבים השונים בהתאם לנושאי הקורס.

  בכל שיעור יינתנו משימות בית לתלמידים, עליהן נעבור בשיעור הבא.

 • יחידה לימודית בת חמישה שיעורים המפגישה צלמים, אדריכלים, מעצבי פנים ומתעניינים בז'אנר עם עולם צילום העיצוב והאדריכלות.

  במהלך הקורס יקבלו הסטודנטים ידע נרחב בעולם צילום עיצוב הפנים והאדריכלות, החל מבחירת הציוד המקצועי המתאים לצילום, עבודה על בחירת זוית וקומפוזיציה, מדע האור והיכולת לבחור ולצלם במגוון סוגי אור ותאורה מלאכותית, חשיבות הסטיילינג לצילומים עיצוב חללי פנים ולא פחות חשוב מכך, עיבוד התמונה, עולם טכנולוגי מרתק ובלתי נפרד משיטת הצילום הדיגיטלי.

  הקורס מועבר על ידי שי אפשטיין, אחד מצלמי האדריכלות והעיצוב הוותיקים בישראל. עם ניסיון של כחמש עשרה שנה בצילום אדריכלי בארץ ובחו"ל. לרבות כצלם מערכת מוערך של מגזינים ישראלים ובינ"ל, צלם של הוצאות ספרים בתחום, מרצה ומלמד בתחום במסלולים לימודיים שונים לאורך השנים, שי מביא איתו גם את הידע, גם את היכולת וגם את הניסיון בהעברת מידע שהוא בו זמנית טכני אך גם מלהיב ויצירתי.

  באמצעות הקורס ניתן לרכוש הבנה מעמיקה אודות הפקה של יום צילום, כולל שלבי ההכנה מראש, התהליך עצמו ועד עיבוד המחשב.

  - להתנסות לראשונה בצילום אדריכלי. כולל הבנה של מהו הציוד הטכני הנדרש, כיצד להתנהל מול בעלי בית ולקוחות, איך לבחור זוית ולתכנן קומפוזיציה, להבין את תפקידו המהותי של האור בצילום והסטיילינג על הסט. 

  - לעשות צעדים ראשונים בצילום עצמאי בתחום ברמה כזו שאפשר להתחיל לצלם פרויקטים בסדר גודל קטן בתקציב נמוך לתיעוד ושיתוף ברשתות החברתיות.

  - לבסס ערוץ פתוח של תקשורת ושאלות מול הצלם שנשאר זמין גם לאחר הקורס לכל שאלה.

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות
  מועדי קורסים קרובים
  ספטמבר 2022, חיפה
 • משך הקורס

  חמישה מפגשים בני שלוש שעות כל אחד.

 • קהל היעד

  - אדריכלים/יות, מעצבי/ות פנים ואנשי ונשות מקצוע מעולם עיצוב הבית המעוניינים/ות לרכוש יכולת מעשית לצילום עצמאי של פרויקטים. בין אם לצלם את כל הפרויקטים שהם עושים ובין אם לצלם בעצמם פרויקטים, שלא נכון כלכלית עבורם להוציא צלם מקצועי בתקציב גבוה, קריא בשוטף, פרויקטים יחסית קטנים בתקציבים נמוכים.

  - חובבי צילום, סטודנטים לצילום וצלמים מקצועיים שמעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שלהם בידע ומיומנויות מעולם צילום האדריכלות והעיצוב. אולי התחום הכי מרתק, מאתגר ומגוון בעולם הצילום.

  - כל מי שאוהב ונמשך לעולם האדריכלות והעיצוב ומבקש הצצה אל מאחורי הקלעים של הפקות הצילום בתחום. הקורס ילווה בתמונות של בתים ודירות יפות, חללי מסחריים, ובניינים מעוצבים, כמו כן בהסברים מפורטים שישפכו אור על תהליך היצירה עצמה ועיבוד של הקבצים במחשבי הסטודיו.

 • מרצים
  שי אפשטיין
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים