קורס צורפות

טבעת שלא תראו על שום אצבע אחרת, עגילים שמתאימים לבגד אהוב, או ענק נחשק בדיוק כמו שחלמתם עליו: המחלקה ללימודי של שנקר מזמינה אתכם להגשים חלום יצירתי וללמוד לעצב וליצור בעצמכם מגוון תכשיטים מקוריים.

קורס צורפות יעניק לכם את הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לעסוק במלאכת הצורפות באופן פרטי או מקצועי. בהנחיית הצורפים המובילים בארץ, בהם מרצים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים של שנקר.

נלמד לנסר, לשייף, להלחים, ללטש, לשבץ ולבנות פריטים מורכבים. נתנסה ביצירת תליונים, עגילים, צמידים, שרשראות וקופסאות ונפתח יכולות לעיצוב אובייקטים מקוריים.

 • הקורס יפתח בהיכרות עם הכלים, המכשירים והחומרים שהם חלק מהסדנה שתשמש את התלמיד. ההיכרות תיעשה דרך תרגילים בסיסיים, כגון: ניסור, שיוף, סימון, הלחמה, גימור, קידוח, בנייה, צירים, בניית אובייקטים/תכשיטים בעלי יכולת תנועה (פתיחה וסגירה).

  הידע שיצבור התלמיד בתרגילים האלה ורבים אחרים, ישמש אותו כשיבצע משימות שיינתנו במהלך הקורס. בשלב מתקדם יותר הוא לעצב תכשיט משלו ולבצעו, תוך הנחייה, מתחילתו עד סופו.

  במהלך הקורס יתנסו התלמידים בבניית טבעות מסוגים שונים, תליונים, עגילים, חוליות (צמיד/שרשרת), סוגרים, קופסאות, סוגים בסיסיים של שיבוץ ועוד.

  מעבר ללימוד המעשי, התלמידים יחשפו גם לרקע התיאורטי של מקצוע הצורפות בסדרה של הרצאות קצרות. נלמד על תכונות המתכת (מטלורגיה), ועל טכנולוגיות מקבילות הקיימות בשוק: יציקה, חריטה, ציפוי, שיבוץ מתקדם, עיצוב 3D והדפסה תלת-ממדית.

   

  • במסגרת הקורס נשתמש כחומרי גלם בפליז ובנחושת.
  • תלמידים שיהיו מעוניינים לרכוש חומרים יקרים יותר, כמו כסף, יקבלו המלצות לחישוב כמויות, מחירים ומקומות מומלצים לקנייה.

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

קורסים נוספים