יסודות האיור ב-™Zoom (קורס אונליין)

זום אין, כיתה אאוט - קורס האיור הנחשב של שנקר, בהנחיית עמוס אלנבוגן, מגיע אל הסלון שלכם (או חדר העבודה). 

זה החל כאילוץ והפך לפורמט מנצח: קורס יסודות האיור של עמוס אלנבוגן בשנקר בגירסת אונליין (זום). 

מחיר הקורס המקוון נמוך ממחיר הקורס הרגיל - אבל התכנים המקצועיים לא השתנו, הליווי האישי ממשיך (עם קבוצה קטנה יותר), ומהר מאד מתברר שהזום הוא לא עונש ואפילו לא מגבלה.

עולם האיור, שמעצם היותו מבוסס על תכנים ויזואליים כאילו נולד לזום. יש פידבק מיידי, ההתנסות המעשית מתקיימת בסטודיו הביתי ממש כמו בכיתה, והכי חשוב - לקפה אין טעם של מכונה. 

המנחה עמוס אלנבוגן, הוא מאייר, קריקטוריסט ועיתונאי. במשך השנים פרסם בין השאר איורים, קריקטורות וכתבות בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"חדשות", ב"בלייזר", "העיר" ו"לאישה". עבודותיו הוצגו במסגרת תערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, כיכבו בפסטיבלים ובקמפיינים מסחריים. מנחה סדנאות בחשיבה יצירתית לחברות וארגונים, וכן סדנאות במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס ובמוזיאון העיצוב חולון.

 • קורס יסודות האיור אונליין, נועד להעניק למשתתף מפגש מעשי עם עולם האיור על גווניו. 

  התלמידים ייחשפו לסגנונות וז'אנרים שונים, יצפו יחד בסרטים ויעיינו בספרים, ילמדו ויתנסו בטכניקות ובחומרים.

  בצד הקריאטיבי של הקורס נלמד על הבעות פנים ושפת גוף של דמויות מאוירות (לאו דווקא של בני אדם), מיקום עצמים ודמויות בחלל, ואת יסודות הפרספקטיבה.

  נלמד איך לגבש רעיון ולתת לו ביטוי ויזואלי, איך להתאים איורים לטקסטים (כגון: ספרי ילדים, שירה, עיון, מגזינים וכו'), ונתרגל איור של קריקטורות, קומיקס, איורים לעיתונות ועוד.

  בצד הטכני של הקורס נתנסה בחומרים ובטכניקות מעולם האיור ונלמד מתי להשתמש בכל אחד מהם. ננסה "לחשוב כמו מאייר" ונשכלל את השליטה בכלים כמו עפרונות, צבעי גואש וטושים. 

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות

  יפורסם בהמשך.

 • משך הקורס

  12 מפגשים בני שעתיים מלאות כל אחד.

  המפגשים ייערכו באמצעות ™Zoom.

 • קהל היעד

  קורס איור אונליין שמתאים לחובבים ולמתקדמים כאחד. הוא מבוסס במידה רבה על התקדמות אישית והדרכה פרטנית.

 • מרצים
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים