יסודות האיור ב-™Zoom (קורס אונליין)

זום אין, כיתה אאוט - קורס האיור הנחשב של שנקר, בהנחיית עמוס אלנבוגן, מגיע ל-Zoom!

זה התחיל כאילוץ והפך לפורמט מנצח: הקורס יסודות האיור של עמוס אלנבוגן בשנקר עובר ל-™Zoom - ואתם מרוויחים. 

מחיר הקורס המקוון (אונליין) נמוך ממחיר הקורס הרגיל - אבל התכנים המקצועיים לא השתנו, הליווי האישי ממשיך (עם קבוצה קטנה יותר), ובתוך פחות מחודש אנשים כבר הפנימו שזום זה לא עונש ובמקרה שלנו גם לא מגבלה.

עולם האיור, שמעצם היותו מבוסס על תכנים ויזואליים כאילו נולד לזום. יש פידבק מיידי, ההתנסות המעשית מתקיימת בסטודיו הביתי ממש כמו בכיתה, והכי חשוב - לקפה אין טעם של מכונה. 

אז נכון, האף שלי יוצא קצת גדול על המסך ואני צריך לסדר את החדר לפחות פעם בשבוע. אבל חוץ מזה הכל אותו דבר. וכן, אפשר לבוא בוונזי.

המנחה עמוס אלנבוגן, הוא מאייר, קריקטוריסט ועיתונאי. במשך השנים פרסם בין השאר איורים, קריקטורות וכתבות בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"חדשות", ב"בלייזר", "העיר" ו"לאישה". עבודותיו הוצגו במסגרת תערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, כיכבו בפסטיבלים ובקמפיינים מסחריים. מנחה סדנאות בחשיבה יצירתית לחברות וארגונים, וכן סדנאות במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס ובמוזיאון העיצוב חולון.

 • קורס יסודות האיור, נועד להעניק למשתתף מפגש מעשי עם עולם האיור על גווניו. 

  התלמידים ייחשפו לסגנונות וז'אנרים שונים, יצפו יחד בסרטים ויעיינו בספרים, ילמדו ויתנסו בטכניקות ובחומרים.

  בצד הקריאטיבי של הקורס נלמד על הבעות פנים ושפת גוף של דמויות מאוירות (לאו דווקא של בני אדם), מיקום עצמים ודמויות בחלל, ואת יסודות הפרספקטיבה. נלמד איך לגבש רעיון ולתת לו ביטוי ויזואלי, איך להתאים איורים לטקסטים (כגון: ספרי ילדים, שירה, עיון, מגזינים וכו'), ונתרגל באיור של קריקטורות, קומיקס, איורים לעיתונות ועוד.

  בצד הטכני של הקורס נתנסה בחומרים ובטכניקות מעולם האיור ונלמד מתי להשתמש בכל אחד מהם. ננסה "לחשוב כמו מאייר" ונשכלל את השליטה בכלים כמו עפרונות, צבעי גואש וטושים. 

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות
  מועדי קורסים קרובים
  8.11.2021
  ימי שני בין השעות 18:00-20:00

 • משך הקורס

  12 מפגשים בני שעתיים מלאות כל אחד.

  המפגשים ייערכו באמצעות ™Zoom.

 • קהל היעד

  קורס אונליין שמתאים לחובבים ולמתקדמים כאחד. הוא מבוסס במידה רבה על התקדמות אישית והדרכה פרטנית.

 • מרצים
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים