מבוא לסחר וקניינות אופנה

הגלובליזציה של תחום האופנה קרבה וערבבה את הקודים של צרכנות האופנה בארץ עם העולם. פריצות דרך טכנולוגיות אפשרו שינויים בהתנהגות הצרכנית ובמרחבי הסחר. כתוצאה מכך זירת המסחר באופנה עוברת כיום מהפיכה.

כדי להתמצא בעולם הסחר באופנה נדרשת ראייה רחבה, יחד עם ידע ויכולת לתרגמה לפרקטיקה יישומית. עולם האופנה הישראלי עבר מתעשייה לקמעונות און ליין ואוף ליין. הלקוח, החנויות, מקורות הייצור, הלוגיסטיקה והטכנולוגיה הפכו למכתיבי הקולקציה.

נולדו תפקידים חדשים המשלבים יכולת ניהולית ומסחרית עם הבנה וחושים לאופנה.

מטרת הקורס: הבנת עולם האופנה מהפן המסחרי: הישן, בהווה ולאן פניו בעתיד, כדי שנוכל להבין את תהליך הקניינות על כל היבטיו. נשלב בין הרצאות שיקנו לכם ידע תיאורטי, לסדנא עם תרגילים פרקטיים. נלמד את מושגי יסוד בשיווק, ניהול, סחר, קניינות ותיאום אופנה ונפתח יכולות ניתוח של הענף. זאת כדי לשים הבסיס ההכרחי להבנת שלל התפקידים הנמצאים תחת מושג הקניינות. התפקידים השונים דורשים יכולות והתמקצעויות נבדלות - אותם נפתח באמצעות תרגילים שיתמקדו בהקניית ידיעה מרחבית של כל המרכיבים מגבשי ההחלטות לבניית קולקציה ורכישת מוצרי אופנה.

תמונת סיום קורס מבוא לסחר וקניינות אופנהתמונה קבוצתית של בוגרי מחזור 16, קורס מבוא לסחר וקניינות אופנה

תוכנית הלימודים

חלק א', הרצאות: התפתחות שוק האופנה בארץ, מיפוי וניתוח השוק, מהלכים עכשוויים בשוק האופנה העולמי. לימוד מושגי יסוד בחשיבה שיווקית ומסחרית בתחום האופנה, המוצר והסחר, ייבוא-ייצוא, התנהגות צרכנים, פרופיל לקוח, המחזור המסחרי, חווית הקניה, Visual Merchandising.

חלק ב', סדנא, הצגה וניתוח תרגילי הבית: מקורות מידע מקצועיים, הבנת פרופיל לקוחות, מהו מוצר אופנה, רצף הפקת המוצר, חקר ולימוד מבנה קולקציה, התנסות בסוגי הקניינות השונים: התעדכנות אופנתית. קביעת תמהיל מוצרים ומגוון. תכנון קולקציה על ציר זמן. החלטות מחיר, צבע, כמות. מידות.

 

חובות הקורס:

 • קריאת החומר הביביליוגרפי  אשר יישלח בתום כל שיעור.
 • תרגילים שוטפים בסדנא-התרגול בצוותים הם הבסיס להבנת קניינות ולכן חובת הכנת תרגילים, הגשתם מול כלל הסטודנטים, דיון וניתוח משותף של העבודות.
 • 80% נוכחות בשיעורים.

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות
  מועדי קורסים קרובים
  6.2.2022
  ימי ראשון בין השעות 17:00-20:15

 • משך הקורס

  20 מפגשים של 4 שעות אקדמיות כל אחת, פעם בשבוע בשעות 17:05-20:20 (כולל הפסקה)
  הלימודים יתקיימו במתכונת היברידית - חלק מהשיעורים יהיו פרונטליים וחלק יתקיימו אונליין.

 • קהל היעד

  מורעלי אופנה בעלי רצון ויכולת למידה

 • מרצים
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים