מהי תדמיתנות ומה לומדים בקורסי תדמיתנות

מהי תדמיתנות ומדוע לימודי תדמיתנות הם שלב כה חשוב בדרך לפיתוח היכולת להמציא בעצמכם בגדים חדשים ולהפוך אותם למציאות.

תדמיתנות היא התהליך שבו רעיון לפריט לבוש הופך לשרטוטים מדויקים, עליהם ניתן להתבסס בגזירה ובתפירה של הבגד.

זוהי הגדרה מעט מכלילה, כי ישנן שיטות וגישות שונות בתדמיתנות, אך ככלל - התדמיתנות היא החוליה המקשרת שבין עיצוב הבגד לתפירתו. היא זו שמאפשרת לרעיון או החזון העיצובי לקרום עור וגידים.

יצירה של פריט לבוש חדש ("דגם") בדרך-כלל מתחילה באיורים ("ציורי אופנה") בהם המעצב ממחיש את קווי המתאר, הסגנון וההקשר של הבגד. התדמיתן מתרגם את כל אלה לשרטוטים מדויקים ("גזרות"), בוחר את הבדים, ולאחר מכן מבצע התאמה של הדגם על גבי מודל או "בובת דיגום", מתקן ומשפר, במטרה לדייק את העיצוב ולהפוך את הבגד לנוח. 

בחברות אופנה גדולות, התדמיתנים הם לרוב אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב, לא רק בתפירה ובתדמיתנות אלא גם בעיצוב אופנה, בתולדות האופנה, בטקסטיל ועוד. ישנם גם תחומי מומחיות ספציפיים בתדמיתנות, בהתאם לסגנונות לבוש וסוגים ספציפיים של פריטי לבוש, על המאפיינים הייחודיים שלהם. 

בוגרת של קורסי התדמיתנות של שנקר

ומצד שני, מי שכבר יש לו ניסיון בתפירה לפי גזרות מוכנות, יכול ללמוד בקלות יחסית את העקרונות והטכניקה הבסיסית של התדמיתנות, כדי לתכנן ולפתח פריטי לבוש חדשים, משלב השרטוטים והמדידות ועד להתאמת הבגד לאדם לו הוא מיועד.

גם מעצבי אופנה בתחילת דרכם, שלעיתים גוזרים ותופרים בעצמם את הבגדים שעיצבו, נדרשים או אפילו מעדיפים להיות התדמיתנים של עצמם (ולפעמים גם המודל).

אינכם חייבים ללמוד תדמיתנות כדי לעצב או לתפור, אבל ידע בתדמיתנות ובתפירה הוא חיוני אם יש לכם רעיונות שאתם רוצים להפוך לבגדים, עבור עצמכם או אנשים קרובים או אפילו כשלב ראשון בדרך להפוך למעצבי בגדים עצמאיים. 

קורסי תדמיתנות בשנקר

  • תדמיתנות - דיגום בשטח - הקורס הבסיסי שילמד אתכם לשרטט ולפתח גזרות, ויאפשר לכם לא רק לתפור אלא לתכנן פריטי לבוש חדשים מאפס. 
  • תדמיתנות - דיגום חופשי - פיתוח דגמים ישירות על בובת-דיגום, ללא שרטוט מקדים על נייר או במחשב. טכניקה מתקדמת שמאפשרת יצירתיות וגמישות. 
  • תדמיתנות אחד על אחד - קורס מתקדם בקבוצות קטנות, במסגרתו התלמידים מתנסים עם מספר רב של דגמים, כולל הכנת גזרות וגזירה (את התפירה ממשיכים בבית).
  • קורס דירוג תדמיות - מקנה למשתתפים את הידע והכלים הדרושים כדי לשכפל גזרות קיימות במגוון גדלים לשם התאמה למידות השונות (שלב הכרחי לפני שניתן לייצר ולשווק את הבגד).
  • תדמיתנות שמלות כלה וערב - קורס שמתמקד בטכניקות, הסגנונות והמאפיינים המיוחדים של שמלות ערב ושמלות כלה. המשתתפים ירכשו את היכולת לפתח שמלות בעצמם.
  • קורס פיתוח ותפירת מחוכים - קורס שמתמקד במחוכים, משלב השרטוט ופיתוח הגזרה, דרך בחירת חומרים וטכניקות גימור ועד לתפירה. המשתתפים יבצעו דיגום של שמלת ערב עם מחוך.
  • עיצוב ופיתוח בגדי-ים למתחילים - קורס שמתמקד בבגדי-ים, לרבות עיצוב, פיתוח, דיגום, גזירה ותפירה. בגדי הים של משתתפי הקורס יוצגו על-ידי דוגמנית במסגרת יום צילומים עם צלם מקצועי.

בוגרים ובוגרות קורסי התדמיתנות שלנו מספרים:

פורסם ע"י שוקי בתאריך 8/11/2021

תולדות האופנה

מקצועות האופנה

קורס ייחודי ומרתק שיעניק לכם מבט חדש על עולם האופנה. במהלכו תחשפו לפריטים נדירים, תצפו בסרטונים, תבקרו בתערוכות

42 שעות ב-14 מפגשים שיתקיימו אחת לשבועיים.