עיצוב וציור אופנה לבני נוער

האופנה היא שפה שקושרת את כל העולם יחד. היא מה שהופך את החיים שלנו ליפים ושמחים יותר. לאופנה תפקיד כפול – גם מעניקה פתרונות לבוש לצרכן, וגם משקפת את אישיותו וחזונו של המעצב. אם אתם מעוניינים לקחת חלק בעולם הזה, זה המקום ממנו אפשר להתחיל!

קורס עיצוב ואיור אופנה נועד לתת כלים בסיסיים למי שמתעתד לעסוק בתחום האופנה, וגם לכל מי שאוהב אופנה, אוהב להתלבש ואוהב להלביש.

במהלך הקורס יערכו התלמידים היכרות עם מושגים בסיסיים ב"שפת" האופנה ועם התרגומים האפשריים שלה לפריטי אופנה. הקורס ילווה את כל תהליך העיצוב – מהרעיון הראשוני עד לשלב הביצוע – ויתנהל בשני מישורים במקביל: עיצוב ואיור.

החלק העיצובי: עיצוב אופנה מבוסס על 3 יסודות: צורה, צבע, וחומר. במהלך הקורס יוכלו התלמידים להתמודד עם בחינה של היסודות הללו, שילובם יחד והתאמתם לגוף האנושי. בין הנושאים הנלמדים בחלק זה: בחירת נושא ומקורות השראה, בניית דפי השראה, פיתוחי בדים ובניית סקאלה צבעונית.

החלק האיורי: איור האופנה היה תמיד כלי בסיסי בעבודתו של המעצב – המפגש הראשון של הרעיון עם המציאות. האיור הוא בעצם כלי תקשורת, גם בין המעצב לבין עצמו וגם בינו לבין קהל. בין הנושאים הנלמדים: רישום דמויות, תנועה, ציור פריטי לבוש שונים, טכניקות צביעה מקובלות בתחום, ואפשרויות פרזנטציה.

במסגרת הקורס נחבר את שני המישורים האלה לכדי תהליך עיצובי מלא בו יעסוק כל סטודנט באופן אינדיבידואלי – שימוש בטקסטים, תמונות, חוויות אישיות וכו' ותרגומם לדו-ממד. על בסיס החומר שנאסף נבנה "דף השראה" שיהווה בסיס לקולקציית אופנה.

תרגילים מעשיים ילוו את העבודה בדו-מימד. מדובר בתרגילים המיישמים את מושגי הבסיס של שפת האופנה. תרגילים אלה יתרכזו בשדרוג ובנייה של פריטים מוכנים. במקביל נלמד לבנות קולקציות מאוירות אישיות, תוך התנסות במגוון טכניקות.

חובת נוכחות: 80% מהקורס. 
 

גלריית עבודות

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות

  יפורסם בהמשך.

 • משך הקורס

  12 מפגשים פרונטליים, פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי

 • קהל היעד

  למי שמתעתד לעסוק בתחום האופנה, וגם לכל מי שאוהב אופנה, אוהב להתלבש ואוהב להלביש.

 • מרצים
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים