פתיחת מסעדה: לומדים לעשות את זה נכון

לפתוח מסעדה זה החלק הקל. החלק הקשה הוא לגרום לה לעבוד, להתפתח, להרוויח ולשגשג. בתוכנית לימודי המסעדנות של שנקר מעניקים למשתתפים את הידע, הליווי והקשרים שיעזרו להם.

"בארץ 90% מהמסעדות נסגרות, כי אנשים שיש להם חלום וקצת כסף חושבים שזה מספיק. זה לא עובד ככה. פתיחת מסעדה היא משימה מורכבת ומסעדנות היא מקצוע לכל דבר. כמו שיש עורכי דין שהולכים ללמוד משפטים, מי שרוצה להיות מסעדן צריך ללמוד את המקצוע".

את הדברים האלה אומר דוד פנחסוב, בוגר לימודי מסעדנות בשנקר שכיום מנהל את מסעדת קינג ג'ורג' בהרצליה. הוא הגיע לשנקר אחרי שכבר עבד שנתיים כמנהל משמרת במסעדת ג'פניקה בבת-ים, ובנקודה מסוימת הגיע למסקנה ש"זה מה שאני רוצה לעשות בחיים".

תמונה של דוד פנחסוב, מסעדת "קינג ג'ורג'" הרצליה

"מה שמיוחד בשנקר זה הליווי הצמוד", הוא מספר. "גם צוות המרצים מקצועי מאד, ובאופן כללי זו תוכנית שנותנת לך את כל הכלים האפשריים לקחת את החלום לשלב הבא".

"אתה לומד איך ניגשים לכל הדבר הזה, איך מתחילים לפתוח מסעדה, לאן הולכים, עם מי מתייעצים". הוא מדגיש את היתרון החשוב בכך שלצד הלימודים התיאורטיים ישנם גם לימודים מעשיים, כולל ביקורים בבתי עסק בענף.

"ראינו איך מסעדות עובדות, מהפלור וגם מאחורה. זה חלק חשוב בעניין – אתה רואה איך עובדים ולומד מאחרים. כך אתה יכול לאסוף יחד את הדברים הקטנים שמתאימים וליצור משהו משלך".

שאלנו אותו האם הוא מרגיש שהלימודים שינו אותו. דוד חייך ואמר שהשינוי הגדול הוא ש"אני לא מפחד להיכנס לעולם הזה. אני כבר לא המישהו הזה שהגיע ממסעדה קטנה בבת ים".

פורסם ע"י שוקי בתאריך 31/10/2018

סטיילינג פרו

לימודי סטיילינג

קורס סטיילינג שמיועד למי שרואים את עתידם המקצועי בתחום, שואפים להשתלב בתעשיית האופנה כסטייליסטים, לעסוק בהפקות אופנה ולהלביש מפורסמים

105 שעות אקדמיות ב-30 מפגשים פיזיים/בזום (קורס היברידי) בני 3.5 שעות אקדמיות כ"א.