"בעצם, תמיד המצאתי צעצועים"

אלכס היא בוגרת המחלקה, ממציאת צעצועים ובעלת המותג הפרטי קיפוד צעצועים. ביקשנו ממנה לספר קצת עליו ועל עצמה, ועל הדרך מעוררת ההשראה שעשתה. 

קוראים לי אלכס חייקין צור, ואני בוגרת של המחזור השני בתוכניות של פיתוח והמצאת צעצועים בשנקר. לפני כן סיימתי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון.

בהמצאת צעצועים אני עוסקת מילדות, ממש כבר מגיל חמש או שש. בכל פעם שהיו באים אליי חברים וחברות לשחק אצלי אחרי הגן הייתי ממציאה משחקים חדשים והיינו משחקים בהם. בגיל העשרה, כשבאו אליי חברות, הייתי עושה להן תמיד סדנאות יצירה. 

רק בעשור האחרון, כשראיתי ילדים אחרים (ביניהם גם הילדים שלי) ואיך הם משחקים, הבנתי שהצורך להמציא כל הזמן משחקים חדשים ולעודד אחרים ליצור כאלה, הוא בעצם משהו חריג.

אלכס חייקין צור, ממציאת צעצועים בוגרת המחלקה

אני חושבת שמה שמניע אותי בעשייה שלי היא אהבה עצומה ליצירה וליצירתיות והידיעה כמה הן חשובות לחיים שלנו ולהצלחתנו כמעט בכל תחום אפשרי. ובחיי המקצועיים היו, אני בעיקר עוסקת באיך לגרום לאנשים ליצור ולפתח את החשיבה היצירתית שלהם (האנשים שאני פונה אליהם היום הם בעיקר ילדים, אבל בינינו - הילדים הם הדור הבא, מי שהולך להניע ולשנות את העולם, אז לגמרי הכי חשוב להשקיע בהם).

במהלך כל לימודיי לתואר בעיצוב תעשייתי, תמיד זלגתי לצעצועים - כמעט כל פרויקט מהלימודים גם פרוייקטים בתחומים אחרים לגמרי בסוף הסתיים בתור צעצוע, ואם לא בפונקציה אז לפחות בנראות. בשעתו תהיתי אם זו לא בעיה. היום אני מבינה שזה לגמרי היתרון שלי. ואני מעצבת צעצועים, מה שהופך את זה לממש בסדר שכל עיצוב שאני נוגעת בו נראה כמו צעצוע.

במותג שלי (קיפוד צעצועים, עסק משפחתי שהקמתי עם בן הזוג שלי, מתי הקיפוד) אני עושה את כל התהליך המלא – משלב ההמצאה של הרעיון לצעצוע\משחק דרך העיצוב, הפיתוח, תכנון המוצר, האריזה ההוראות, ואפילו הגרפיקה שעל האריזה (אני גם יוצרת את המידול הראשוני אצלי בנגריה ואחרי זה מעבירה לייצור סדרתי בסין).

Pom Pom Animal, הצעצוע המסחרי הראשון שאלכס פיתחה

ב-7 השנים שחלפו מאז סיימתי את לימודי הפיתוח והמצאת צעצועים, הספקתי כבר להוציא לשוק כמעט 100 צעצועים עבור המותג הפרטי שלי, וגם עיצבתי, המצאתי ויצרתי סדרות של מוצרים לחברות צעצועים נוספות בארץ ובחו"ל, והתעסקתי במכירת רעיונות בתחום הצעצועים.

המוצר הראשון שיצאתי איתו לשוק הוא Pom Pom Animals. מדובר בחיות מעץ שבעזרת הילדים מקבלות את ה"חיים", הפרוותיות והסימפטיה שלהן. הילדים יוצרים פונפון לתוך דמות העץ וכך נוצר הקסם. פתאום במקום חתיכות עץ פשוטות מופיעות חיות פרוותיות ומקסימות פרי יצירתם של הילדים, והכי כיף שאפשר לשחק עם החיות אחרי היצירה ולהמשיך ליצור עוד ועוד פונפונים ויצירות בעזרת מחט הצמר המיוחדת וטבעות העץ הרב שימושיות. 

Make & Match (מוצג באתר שלנו בשם "ערכת יצירה משחק זיכרון") הוא אחד המוצרים שאני הכי מחבבת (הוא גם היה המוצר הכי מהיר שיצא לי אי פעם לפתח, אבל כמה שהוא פשוט ככה הוא מקסים). מדובר בערכת יצירה שבה הילדים מדפיסים במו ידיהם את משחק הזיכרון שלהם, כך שזו גם יצירה ממש כייפית (עם קעקועי גירוד על לוחיות עץ) וגם משחק מהנה שנשאר להם למשך כמה שנים. ובעיקר, ישנה החוויה של תחושת הגאווה שהם באמת יכולים בקלות ובכיף ליצור את המשחקים של עצמם. 

הוא נמכר באתר של קיפוד (המחיר לצרכן 59 ש"ח) ואפשר להשיג אותו גם בחנויות צעצועים בוטיקיות ברחבי הארץ.

Make & Match, ערכת יצירה למשחק זיכרון. המוצר החביב על אלכס


 

פורסם ע"י שוקי בתאריך 12/6/2022

תפירה למתחילים

מקצועות האופנה

בואו ללמוד מושגי יסוד וטכניקות, ולהתנסות בשימוש במכונת תפירה לתפירת בגדים מותאמים אישית לפי גזרות

85 שעות, 17 פגישות שבועיות