אתיופיה - ארץ ההולכים // תערוכת צילומים באוצרות מרב ברלב שטרית

מרב ברלב שטרית, בוגרת מחזור 2017 של התכנית לאוצרות עיצוב בשנקר. מעצבת, אוצרת, מובילת קהילה ויזמית. אמא לארבעה, גרה במושב גני טל.

**

כשסיימתי את קורס האוצרות עם גלית גאון אצרתי מספר תערוכות, בהן ״המדיום הוא המסר״ עם יובל סער בשבוע האיור 2017, וגם ״מרצה – יוצר״ שהציגה מיצירותהם של מרצי שנקר זוכי פרס משרד התרבות בתחום האומנות והעיצוב במרכז רוטשילד. אני מלווה את הקמתו של מוזיאון ״החלוץ החרדי״ בקיבוץ חפץ חיים ויוזמת תערוכות בסביבה.

הצלם דב מרמלשטיין פנה אליי עם רעיון להקמת גלריה אזורית וביקש ממני להיות אוצרת הגלריה. כמובן ששמחתי מאוד; גלריה מקומית יכולה לתרום משמעותית לפיתוח התרבות והאומנות באזור. בנוסף לחשיפת התושבים למגוון של יצירות אומנות היא תאפשר לצלמים, לציירים ולאמנים מקומיים להציג את עבודתם במסגרת קהילתית קרובה לבית.

התפקיד שלי כאוצרת התערוכה כולל איסוף חומרים, בחירת הצילומים וסידור התצוגה בחלל הגלריה. ההחלטה כיצד למקם את הצילומים בדרך שתציג את הרעיון המרכזי, הנרטיב, ותחבר בין כל היצירות כדי לתת למתבונן חווית צפייה מיוחדת במינה.

לדב צילומים רבים וטובים והבחירה הייתה קשה. רציתי להציג מגוון עבודות שיחברו את הצופה לחווית הטיול באתיופיה. התערוכה מציגה צילומי נוף מרהיבים בפורמטים גדולים במיוחד הממחישים את המרחב המדברי הצחיח. החיים עצמם מצליחים לעבור בתמונות יומיומיות. הצילומים אותנטיים ומרגשים. התערוכה מאפשרת להתהלך בין הצילומים ולהתבונן באנשים, הילדים, במקומות ובנופים של המדינה המרהיבה והמאתגרת בו זמנית.

ארץ ההולכים, תערוכת צילומים מאתיופיה

ארץ ההולכים, תמונות מאתיופיה

ארץ ההולכים
 

**
אתיופיה – ארץ ההולכים

תערוכה מצילומיו של דב מרמלשטיין

גלריה בגן פתוחה בשעות הפתיחת של משתלת מרמלשטיין (נווטו בוייז)

ראשון עד חמישי מ-10.00 עד 16.30 בימי שישי מ-8.00 ועד 13.00 מומלץ לקבוע סיור מודרך מראש.

 

פורסם ע"י תום בתאריך 4/6/2020

איקונות אופנה: סדרת מפגשי אופנה

מקצועות האופנה

קורס שעוסק באופנה ובהקשריה התרבותיים תוך התמקדות בכמה דמויות ייחודיות שהשפיעו על עולם האופנה

הסדרה תכלול 6 מפגשים, אחת לחודש, בימי רביעי בשעות 17:00-20:00 (רשימת התאריכים להלן):