משפחת שנקר משתתפת בצער המשפחות השכולות ומאחלת החלמה מהירה למשפחות הפצועים, ומייחלת לחזרת החטופים והשבויים לביתם.

גוזרות בשמחה

הפעם אנחנו רוצים לספר לכם על שמחה מועלם, המרצה הוותיקה ביותר בשנקר וסוג של כוהנת תדמיתנות, שתלמידיה מאיישים אינספור תפקידים בתעשיית האופנה.

שמחה מועלם היא אחת המרצות הוותיקות לתדמיתנות ואחת המרצות האהובות בשנקר. בינה לבין הסטודנטיות בכל קורס, נוצרים יחסים מיוחדים – היא דואגת להם, מניעה ומדרבנת, ועם סיום הקורס עוזרת לבוגרות למצוא עבודה ולהתחיל את חייהן המקצועיים (הרבה אנשי מקצוע מתקשרים אליה כשהם מחפשים עובדים). ישנן בוגרות ששומרות איתה על קשר, 30 שנה ויותר אחרי שלמדו אצלה.

המוטו של שמחה כמרצה "ההצלחה שלכן היא ההצלחה שלי", והיא מקפידה להוסיף שכל עבודה מכבדת את בעליה ושמכל עבודה לומדים. והיא יודעת.

שמחה למדה אופנה בויצ"ו צרפת והיא בוגרת סמינר סינגלובסקי למרצות בתחום האופנה. את דרכה המקצועית החלה כתדמיתנית במכון היצוא הישראלי (שנתן שירות לכל המפעלים בארץ לבגדי נשים, גברים וילדים) בהדרכתו של מומחה בין לאומי מפריז, מר ליברמן ("שהיה איש מדהים"). משם עברה לעבוד בכיתן ("בזמנו עוד נקראו בשן-כיתן") כראש צוות הממונה על כל התדמיתניות והמדרגות של החברה. בתקופה זו, היא מסבירה, ישראל עוד ייצאה הרבה אופנה והיא למדה המון על יצוא של אופנה ועל השוק המקומי. 

בהמשך עבדה שמחה כראש מחלקת האופנה בחברת להב (בגדי גברים), כתדמיתנית בגדי ים אצל גדעון אוברזון וכתדמיתנית של ריקי בן ארי (בפרומו סטיל, ספוט לייף ואלסקה), כאשר במקביל החלה ללמד בשנקר. ברזומה שלה אפשר למצוא עבודות עם פייר קרדן (בגדי גברים) וגרשון ברם (בגדי ילדים) ועוד ועוד. אפשר לומר שהיא עבדה בכל עבודת תדמיתנות אפשרית והיום היא אחת התדמיתניות היותר מנוסות שיש.

היום היא מבצעת עבודות תדמיתניות רק במסגרת פרוייקטים ש"מאתגרים אותה". למשל, כשהתבקשה לטוס לתאילנד לדגם הלבשה תחתונה, או שהוטסה לברלין כדי לבצע עבודות תדמיתנות לשמלות ערב. בפרויקט נוסף מהזמן האחרון, היא דירגה את השכפ"צים לצבא האנגלי.

אבל את עיקר מרצה היא מקדישה ללימודים. שמחה מלמדת בשנקר כבר 37 שנים. כמובן שאי אפשר להעביר בקורס את הניסיון המקצועי שלה, אבל בהמון סבלנות ומקצועיות אין קץ ועם הרבה שמחה וכמויות של אהבה למקצוע היא מלמדת את כל מי שרוצה בנייה, עיצוב, פיתוח ושרטוט של גזרות לכל בגד שרק תחלמו.

מה הסוד? היא באמת מאוד אוהבת את מה שהיא עושה. גם אם יצא לכם לדבר איתה סתם על בגד וגזרה תראו איך פתאום עיניה נוצצות והיא מתמלאת שמחה. אפשר לשמוע זאת גם מהבוגרות הרבות של הקורסים שלה, ומ"מכתבי האהבה" שהן משאירות לה בסוף כל קורס.

דווקא ההוראה, היא מסבירה, מזמנת תמיד אתגרים וחוויות חדשות. לדוגמא, בשנים האחרונות היא מעבירה פעם בשבוע קורס לנשים מהמגזר הדתי. "הקשר איתן שונה ומיוחד" היא מסבירה. אלו שיעורים מאתגרים, בין השאר משום שרוב המשתתפות מגיעות לקורס כשהן כבר יודעות "מהבית" הרבה מהחומר הנלמד. התלמידות, מצדן, לא מחסירות שיעור – עד כדי כך שאם "אין להן סידור" הילד בא איתן.

מקרה אמתי שקרה באחד הקורסים עם שמחה – שבוע לפני "שבוע האופנה בפריז" הגיע תלמיד ואמר שיש כרטיסים לפריז ב-99 דולר בלבד. כל הכיתה (כולל שמחה) הוציאה כרטיסי אשראי וקנתה כרטיסים, שמחה סידרה מלון שהכירה, וכך בילו שבוע שלם בפריז בשבוע האופנה…

פורסם ע"י שוקי בתאריך 16/4/2015

יסודות הרישום (אונליין)

עיצוב

קורס רישום מקוון עם האמנית זוכת הפרסים עלמה יצחקי, בו תרכשו את העקרונות והטכניקות הבסיסיות של רישום בעפרון, פחם ודיו

10 מפגשי זום בני שעתיים.