עדי יקותיאלי

ראש התכנית

אמן רב-תחומי ויזם חברתי, פיתח מודל מקורי וחדשני ליישום פרויקטים קהילתיים באמצעים אמנותיים.

יקותיאלי ייסד את העמותה לאמנות בקהילה ולדיאלוג בין-תרבותי, באמצעותה פיתח ויישם ב-25 השנים האחרונות יותר מ-230 פרויקטים קהילתיים, שזימנו לקהילות מנוע יצירתי ומכונן שינויים. הפרויקטים התנהלו בקרב אוכלוסיות מגוונות באזורים גאוגרפים ותרבותיים שונים והקיפו לפחות 500,000 משתתפים בכ-30 מדינות. שיטות העבודה הייחודיות עם הקהילות מטפחות את התקשורת בתוך הקהילה, מתמקדות בפתרון הבעיות המייחדות כל קהילה ותורמות לקידומן והעצמתן. 

אחרי שנים רבות של פיתוח והובלת פרויקטים עצמאיים עם קהילות שונות בפריפריה הגאוגרפית והתרבותית, החל יקותיאלי להדגים ולבצע את רעיונותיו תוך שיתוף פעולה רחב עם מערכות מוניציפליות ומוסדות. בשלב זה הצליח לרתום למיזם את המערכות הרלוונטיות – עירוניות, עמותות, המגזר השלישי, קרנות ובתי עסק – ליצירת מודל עבודה שותפני, המתרגל מעורבות כוללת להובלת שינוי משמעותי, איגום משאבים והשגת התוצאות.

את עיקר ניסיונו המקצועי צבר יקותיאלי בפיתוח, בהנעה, ברתימת שותפויות ובביצוע בשטח של מיזמים בעלי נראות במרחב הציבורי. מיזמים אלה מביאים בחשבון את צורכי הסביבה והקהילה וחותרים לחצות גבולות ולסגור פערים בין תרבויות, בשיתוף אוכלוסייה רב-גילית ותוך כדי דיאלוג אסתטי ודידקטי, ההופך לחוויה מהנה דרך שפת האמנות.

בין הפרויקטים שהוביל יקותיאלי: ניהול תחום הפעילות בקהילה ושיתוף הציבור בשנת המאה לתל-אביב ,"רוח ים" – מושבת האמנים בבת-ים , שותפות ערים דימונה תל-אביב, ניהול שנת האמנות של תל אביב.

יקותיאלי הוא זוכה פרס היזמות בחינוך של עיתון "כלכליסט" (2012), "פרס הצילנדר הנודד" של אמנות לעם (1997) ופרס לצעירים הבולטים בתרומתם לקהילה מטעם ארגון Outstanding Young Man Of America לשנת 1984.

בעל תואר שני מורחב באמנות (M.F.A) מאוניברסיטת קלירמונט, קליפורניה.