פוסטים בנושאים הקשורים לאופנה ולימודי אופנה בבלוג של שנקר לימודי חוץ. הבלוג כולל פוסטים שעוסקים בתוכניות הלימודים של המחלקה ובנושאים הקשורים בהן

לומדים לעצב תיקים

תמיד אהבת תיקים וחלמת לעצב אותם בעצמך? הקורס המקצועי והמקיף של המחלקה ללימודי חוץ בשנקר יאפשר לך להגשים את החלום זה. 

קורס עיצוב תיקים של המחלקה ללימודי חוץ בשנקר, מתקיים בכל שנה מאז 2011. הוא מועבר על-ידי רותי ארז סאמט, מעצבת ומורה מנוסה, בוגרת המחלקה לצורפות ואביזרי אופנה בבצלאל (1996), שעבדה בתעשיית האופנה באיטליה וכיום בעלת מותג עצמאי.

מטרת הקורס היא להקנות ידע בתפירה ובניית תיקים, הבנת מבני תיק בסיסיים והיכולת להתאים גזרה לתיק לפי סקיצה אישית, כבסיס להמשך עבודה עצמאית. פרט לצדדים הטכניים, מועברים לסטודנטים גם תכנים תאורטיים הנוגעים להתפתחות הצורנית, החומרית, השימושית והעיצובית של תיקים לאורך ההיסטוריה ועד היום.

קורס עיצוב תיקים 2016, קולאז'

הסטודנטים יעבדו עם בדים ממגוון סוגים וילמדו שיטות שונות לתפירת תיקי בד, סוגי חיזוקים פנימיים שונים, דרכי סגירה מגוונות (שרוך משיכה, מגנט, רוכסן, פלפ/קלאפה), שילוב אביזרי מתכת שונים (מגנט נגלה ונסתר, לחצניות, לולאות) תפירת כיסים פנימיים וחיצוניים והכנה ושילוב של מגוון רצועות.

הקורס מתקיים בקבוצה קטנה (10-13 סטודנטים) עם הדרכה ותשומת לב אישית לכל תלמיד בכל שלב, והכל באווירה נינוחה ונעימה בחלל מצויד היטב.

  • במהלך הקורס כל תלמיד מכין 4-5 תיקים מסוגים ובדים שונים לפי בחירתו.
  • התפירה בשיעורים מתבצעת על מכונות תפירה תעשייתיות.
  • במסגרת הקורס ניתנים שיעורי בית ולכן על כל משתתף להחזיק מכונת תפירה בביתו.

הקורס מתאים לתופרים ותופרות מתחילים ומנוסים המבקשים להתמחות בתחום התיקים. הוא אורך 16 פגישות בנות 5 שעות אקדמיות כ"א, פעם בשבוע ביום שישי בשעות 9:00-13:15. סך-הכל 80 שעות אקדמיות.

פאשן ג'אנקי

נעשינו אובססיביים לאופנה. זה כבר לא תחביב – זו הפרעה טורדנית-כפייתית, או פשוט התמכרות.

ארז עמירן

זו לא אופנה, זו הפרעה. לכן אנחנו כבר לא אומרים "וואי, איך אני רוצה חצאית וינטג' אפורה עם עיטור כתום", אלא "אני חייבת 780 שקל כדי להשיג את החצאית הזו (שכמובן אלבש פעם אחת, אולי פעמיים – כי היא יותר מדי "נזכרת" אבל אני ממש ממש חייבת אותה)". ואבוי אם לא, כי אם לא תשיגי אותה או אז המחשבות עליה… והחלומות… והצורך בנחמה… (כמובן שבעזרת קניות שכמובן יסתכמו בסופו של דבר ב-1,780 שקל) והבכי לחברות… בקיצור: החצאית לא תשכח כמעט כל חייך – כ"זו שהייתי חייבת לקנות!".

המשך קריאה

לצייר אופנה

יש לכם רעיון לבגד שישנה את עולם האופנה? חולמים על עיצוב קולקציה? השלב הראשון הוא לאייר את הרעיון שלכם, והמקום בו תלמדו לעשות את זה הוא בקורס ציור אופנה של שנקר.

ברוריה שרון

קורס ציור אופנה נמשך 16 מפגשים, במהלכם מתאפשר לתלמידים לתת ביטוי לרעיונות ולעיצובים שלהם. כל מי שיש לו רעיונות ולא יודע כיצד לבטא אותם, מוזמן לבוא וללמוד כיצד.

הקורס נפתח בלימוד היסודות של איור אופנה, כגון פרופורציות של דמויות מותאמות אופנה, תנועות אופנתיות וגם ציור פנים, תסרוקות ואביזרים. לאחר מכן לומדים ליצור קולקציות על-פי נושאים תוך שילוב פריטי לבוש (חולצות, חצאיות, מכנסיים, שמלות, חליפות, מעילים, סריגים ועוד), ובאמצעות שימוש בטכניקות וחומרים מגוונים המותאמים לנושאי האיור.

לבסוף, לומדים צביעה של סוגי בדים שונים, מהשקופים ועד לנוקשים והאטומים, בגדי ערב, מחוכים ובגדי עור.

האיורים בגלריה שלפניכם מציגים תהליך של פיתוח רעיונות ואיור שלהם, על-ידי תלמידים שסיימו זה עתה את הקורס אליו הגיעו ללא כל ידע מוקדם או ניסיון באיור. תתרשמו ותהנו.

קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 2 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 2
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 3 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 3
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 4 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 4
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 5 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 5
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 6 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 6
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 7 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 7
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 8 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 8
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 9 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 9
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 10 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 10
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 11 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 11
קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 12 קורס ציור אופנה 2014, ברוריה שרון 12

 

גוזרות בשמחה

הפעם אנחנו רוצים לספר לכם על שמחה מועלם, המרצה הוותיקה ביותר בשנקר וסוג של כוהנת תדמיתנות, שתלמידיה מאיישים אינספור תפקידים בתעשיית האופנה.

שמחה מועלם היא אחת המרצות הוותיקות לתדמיתנות ואחת המרצות האהובות בשנקר. בינה לבין הסטודנטיות בכל קורס, נוצרים יחסים מיוחדים – היא דואגת להם, מניעה ומדרבנת, ועם סיום הקורס עוזרת לבוגרות למצוא עבודה ולהתחיל את חייהן המקצועיים (הרבה אנשי מקצוע מתקשרים אליה כשהם מחפשים עובדים). ישנן בוגרות ששומרות איתה על קשר, 30 שנה ויותר אחרי שלמדו אצלה.

המוטו של שמחה כמרצה "ההצלחה שלכן היא ההצלחה שלי", והיא מקפידה להוסיף שכל עבודה מכבדת את בעליה ושמכל עבודה לומדים. והיא יודעת.

תדמיתנות, שמחה מועלם 1 תדמיתנות, שמחה מועלם 1
תדמיתנות, שמחה מועלם 2 תדמיתנות, שמחה מועלם 2
תדמיתנות, שמחה מועלם 3 תדמיתנות, שמחה מועלם 3
תדמיתנות, שמחה מועלם 4 תדמיתנות, שמחה מועלם 4
תדמיתנות, שמחה מועלם 5 תדמיתנות, שמחה מועלם 5
תדמיתנות, שמחה מועלם 6 תדמיתנות, שמחה מועלם 6

 

שמחה למדה אופנה בויצ"ו צרפת והיא בוגרת סמינר סינגלובסקי למרצות בתחום האופנה. את דרכה המקצועית החלה כתדמיתנית במכון היצוא הישראלי (שנתן שירות לכל המפעלים בארץ לבגדי נשים, גברים וילדים) בהדרכתו של מומחה בין לאומי מפריז, מר ליברמן ("שהיה איש מדהים"). משם עברה לעבוד בכיתן ("בזמנו עוד נקראו בשן-כיתן") כראש צוות הממונה על כל התדמיתניות והמדרגות של החברה. בתקופה זו, היא מסבירה, ישראל עוד ייצאה הרבה אופנה והיא למדה המון על יצוא של אופנה ועל השוק המקומי.  המשך קריאה

תיק פתוח: דוגמאות לפרויקטים בקורס עיצוב תיקים

במסגרת הקורס עיצוב תיקים הסטודנטים לומדים את היסודות של עיצוב וייצור תיק על כל חלקיו, הבנת מבנים שונים לתיקים, חומריות שונה, ואת היכולת להוציא גזרה לתיק לפי סקיצה אישית.

בניית כל גיזרה נלמדת מן היסוד וכך ניתנת האפשרות ליצירת אין סוף תיקים במידות שונות לפי כל אחת מן הגזרות הנלמדות. הקורס מועבר בניצוחה של רותי ארז-סאמט שהתמחתה בעיצוב תיקים בפירנצה.

בפוסט הזה נביא לכם שלוש דוגמאות לפרוייקטים בעלי גזרות שונות, סגירות שונות, רצועות שונות וכך גם סוגי הכיסים (כל הדוגמאות המובאות כאן ועוד נלמדות במהלך הקורס):

דוגמה ראשונה – תיק עור בגיזרת שן

הרצועה נתפרת על הפאנל הקדמי, יש כיס חיצוני והסגירה היא באמצעות מגנט

תיק עור בגזרת שן


דוגמה שניה – תיק בד גדול

כיס פלפ חיצוני, פספול לייצוב וסגירת רוכסן

עיצוב תיקים - תיק קנבס 1
עיצוב תיקים - תיק קנבס 2

 

דוגמה שלישית (ואחרונה לפוסט זה) – תיק בד מסנג’ר

לתיק הזה יש רצועה מתארכת, מחיצה פנימית וסגירת מגנט על פלפ

tik6

האיורים של ארז

כל קולקציית אופנה מתחילה עם רעיון ועיפרון, וחשבנו שאחת הדרכים הכי טובות להביע את זה היא באמצעות רישום אופנה של ארז עמירן, שבהמשך גם יכתוב פוסטים לבלוג החדש שלנו.

עוד אחד מרישומי האופנה היפהפיים של ארז עמירן, שמעביר אצלנו את הקורס עיצוב ובניית קולקציה. בפוסטים עתידיים בבלוג, נפרסם רישומים ואיורים נוספים של ארז, מלווים בטקסטים בהם הוא יאפשר לנו להביט בעולם האופנה (והעולם בכלל) דרך עיניו. בינתיים, תוכלו למצוא איורים נוספים בבלוג שלו באתר "הארץ", רודן אופנה.

איור אופנה של ארז עמירן