התוכנית הבינלאומית ללימודי אוצרות בעיצוב ‬נועדה להכשיר את הדור‭ ‬הבא‭ ‬של‭ ‬האוצרים, ‬החוקרים‭ ‬ואנשי‭ ‬ההפקה‭ ‬בתחומי‭ ‬העיצוב

לימודי אוצרות – לא רק תערוכות במוזיאון

לימודי אוצרות יעניקו לכם ידע, כלים ומיומנויות שיאפשרו לכם לאצור תערוכות, אבל זה רק חלק מהעניין. האוצרות במידה רבה קשורה לעיסוק בתוכן; לא רק לבחירה בעבודות, אלא בעיקר לאופן ההצגה שלהן, כפרטים וכמכלול. לא רק בתערוכות, אלא במגוון רחב של במות ופורמטים. 

גלית גאון, ראש התוכנית ללימודי אוצרות בעיצוב, מגדירה את האוצרות כ"כלי עבודה שמאפשר עריכה מקצועית, התבוננות ובעיקר בחירה של המסר שאנחנו רוצים להעביר". אוצרות טובה, היא מסבירה "תסתכל על המצאי הקיים, תוציא את הדברים הטובים ביותר, ותגיד משהו חדש".

האוצרות בת-ימינו לא לא מוגבלת למוזיאון או לגלריה, ותערוכות הן רק אחד התוצרים שלה. היא נדרשת להתמודד עם סוגים שונים של פורמטים וטכנולוגיות, ויש בה מרכיבים של יזמות, הפקה, שיווק ומיתוג, פיתוח תוכן ופיתוח ממשקים (עיצוב, תאורה, צבע, טיפוגרפיה, פסקול).

תערוכות מתקיימות היום לא רק במוזיאונים וגלריות, אלא גם בשטחים פתוחים ואזורים ציבוריים כמו תחנות רכבת, פארקים, שדרות וכיכרות. עבודת האוצר גולשת לעיתים קרובות גם לפורמטים דיגיטליים, כמו אתר אינטרנט, חשבון אינסטגרם, או מצגת שמלווה עבודה או שהיא עצמה העבודה.  המשך קריאה

ניוזלטר אוצרות בעיצוב: מחשבות על העתיד

התכנית הבינלאומית לאוצרות עיצוב בשנקר גאה להציג את הניוזלטר הכי שווה בסביבה. 

זוהי במה קבועה לשיתוף רעיונות, מאמרים, המלצות, קישורים מעניינים, ואת רשימת התערוכות והאירועים הכי מעניינים בשבועות הקרובים.

גליון מספר 11 של הניוזלטר מתמקד במחשבות על העתיד.

תמצאו בו תחזיות טרנדים, ראיון עם סטודיו Drift, רשימת תערוכות שוות במיוחד לשנה הקרובה והפתעות אחרות. רגע לפני שהמחזור הראשון של התכנית מסתיים ויוצא לאצור תערוכות בעולם האמיתי, אנחנו מביטים קדימה בשאלה לאן אנחנו הולכים, איפה כדאי להתעכב ואיפה כדאי להאיץ.

הניוזלטר מתפרסם מדי שבועיים. הקליקו כאן להרשמה.

אוצרות בעיצוב, ניוזלטר 11