פוסטים בנושא עסקים יצירתיים והתנהלות עסקית של מעצבים ואמנים בבלוג של שנקר לימודי חוץ

Fashion Time: להיט של בוגרות שנקר

ורד בהט ואלכס חייקין, שתיהן בוגרות התכנית להמצאת צעצועים של שנקר, פיתחו עבור חברת צעצועי דיאמנט ערכות יצירה שנמכרות בהצלחה רבה באלפי חנויות צעצועים בארץ ובעולם. 

עמרי ואשר דיאמנט, הבעלים של חברת צעצועי דיאמנט, מלווים מדי שנה את פרוייקט היצירה שנערך במסגרת הלימודים בתכנית להמצאת צעצועים.

הביקורים האלה בקורס הולידו קשר מיוחד עם ורד בהט ואלכס חייקין, שתי מעצבות וממציאות צעצועים שהכירו בקורס וכיום מפתחות ומעצבות ערכות יצירה לצעצועי דיאמנט.

קו המוצרים ששמו Fashion Time, כבר הוצג בתערוכות הצעצועים בנירנברג ובניו-יורק. את חלקו כבר אפשר למצוא בחנויות צעצועים בארץ ובעולם והשאר יגיעו לשם בקרוב.

ערכת יצירה לתכשיטים, צעצועי דיאמנט
ערכת יצירה לתכשיטים, צעצועי דיאמנט 2
ערכת יצירה לתכשיטים, של בוגרות קורס המצאת צעצועים
ערכת יצירה לתכשיטים, של בוגרות קורס המצאת צעצועים 2

ורד בהט היא מעצבת תכשיטים מצליחה, ש"נדבקה בחיידק", עזבה הכל ומתמסרת כולה לצעצועים. ביום בו סיימה את הלימודים בתכנית להמצאת צעצועים היא שנתה את התואר בכרטיס הביקור שלה ל"ממציאת צעצועים". ורד מתמחה בפיתוח ערכות יצירה ונמצאת בקשרי עבודה עם חברות צעצוצעים בעולם, לרבות חברת ספין מאסטר. בתחילת 2018 יצא לשוק המוצר הראשון שפיתחה יחד עם בוגרים נוספים של התכנית.

אלכס חייקין היא מעצבת מוצר מוכשרת שהגיעה לתכנית שלנו כשהיא כבר יודעת שהיא רוצה להקים חברת צעצועים. מאוחר יותר היא הקימה את Kipod Toys, המתמחה בפיתוח צעצועי עץ איכותיים, ושנתיים אחרי אפשר למצוא את המוצרים שלה בכל חנות צעצועים בישראל ובחנויות רבות בעולם. ערכת הפונפונים איתה אלכס הגיעה לראיון הקבלה לתכנית היא כיום מוצר מצליח.

אל תחכו שיגלו אתכם

הדרך להצלחה כעצמאים או בעלי עסק קטן בתחומי האמנות והעיצוב, רצופה מכשולים אוביקטיביים וסוביקטיביים. קורס הקמה ופיתוח עסקים יצירתיים יעזור לכם לצלוח אותם

הקורס הקמה ופיתוח עסקים יצירתיים הוקם כדי לסייע לבוגרי שנקר (ומועמדים מתאימים אחרים), לקחת את היכולות, הכישורים והידע שלהם, ולהפוך אותם לעסק מצליח.

משתתפי הקורס ירכשו כלים, שיטות וידע שיעזרו להם בהקמת עסק חדש או בפיתוח של עסק קיים – החל מהתמודדות עם רשויות המס והאספקטים החוקיים השונים, דרך כתיבת תוכנית עסקית, השגת מימון, שיווק ומכירה, ועד לניהול השוטף.

יעל קפלן בהרצאה

יעל קפלן בהרצאה לעצמאים ובעלי עסקים קטנים.

יעל קפלן, מרכזת הקורס והמרצה העיקרית, ניהלה בעבר את פעילות מערך מעוף של משרד הכלכלה באזור השרון. המערך, הכפוף לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, מסייע ליזמים ובעלי עסקים בייעוץ, הדרכה, מימון ועוד.

שוחחנו עם יעל קפלן, כדי להבין טוב יותר את הרעיונות והגישה שמאחורי הקורס.

יעל, למה בעצם יש צורך בקורס כזה?
"להקים ולפתח עסק זה תמיד אתגר, אבל כשמדובר באמנים ומעצבים האתגר גדול יותר כי לעיתים קרובות ההתנהלות העסקית קשה להם יותר". המשך קריאה

30/4 בשנקר: הרצאה בנושא שיווק למעצבים

הרצאה מיוחדת בנושא שיווק והתנהלות עסקית למעצבים, תתקיים ב-30 לאפריל 2015 ברמת-גן. ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אך דורשת הרשמה. במסגרת הכנס ירצה דני אברמוביץ, יועץ עסקי ומומחה לשיווק, שמעביר את הקורס שיווק והתנהלות עסקית למעצבים במחלקת לימודי החוץ של שנקר.

הרצאה בנושא שיווק למעצבים

רשמו ביומן:
30 לאפריל 2015, החל מהשעה 17:00
אודיטוריום לורבר, שנקר, בניין מיטשל
רח׳ ידע עם 8 רמת-גן

כחצי מהעסקים הקטנים בישראל מנוהלים על-ידי אדם אחד, שידו בכל ויד-כל בו. גם בקהילת המעצבים, רבים פועלים במסגרת של עסק קטן, עם עובדים מעטים או ללא עובדים כלל.

מלאכת השיווק והמכירות היא רק אתגר אחד עמו על המעצב להתמודד. מצד אחד, זה נראה כתחום שזר לנטיות הטבעיות שלו. מצד שני, זה תחום שבו מגוון אפשרויות פתוחות בפני אנשים יצירתיים.

תכנים מרכזיים בהרצאה:

  • הקשר בין ניהול עסקי ובין המבנה של המוח היצירתי שלנו.
  • האתגרים השיווקיים העומדים בפני קהילת המעצבים.
  • תוכנית שיווק ככלי להתנהלות שיווקית נבונה, תוך שמירה על תקציב נמוך.

על המרצה: דני אברמוביץ, יועץ עסקי ומרצה לשיווק בארץ ובחו"ל, ליווה במשך 18 שנים למעלה ממאתיים עסקים ויזמים, כולל כפר אמנים (עין הוד), משרד פרסום, מוזיאון, מעצבים גרפיים, מעצבי אופנה, מעצבי פנים, מעצבים תעשייתיים, ציירים, ואף פסל בינלאומי אחד.