הבלוג של מחלקת לימודי החוץ במכללת שנקר. הבלוג כולל פוסטים שעוסקים בתוכניות הלימודים של המחלקה ומרחיב בנושאים שונים הקשורים בהן

קורס עיצוב, ניהול והפקת אירועים 54: הזמנה לאירוע הסיום

רביעי 7.1.2019, בשעות 19:00-22:00, בבית ציוני אמריקה (ZOA) בתל-אביב.

המחלקה ללימודי חוץ של שנקר מזמינה אתכם להשתתף בהכל פתוח, אירוע הסיום החגיגי למחזור 54 של קורס עיצוב, ניהול והפקת אירועים. האירוע פתוח לקהל הרחב.

במסגרת האירוע יוצגו עבודות של בוגרי הקורס, בהן שולחנות, חופות ועיצובי פרחים (ראו כאן גלריית תמונות מאחד מאירועי הסיום הקודמים). עבור נרשמים ומועמדים חדשים זוהי גם הזדמנות להכיר את המרצות, אורנה כהנוביץ ושוש יהב ירדן.

אירוע סיום קורס הפקת אירועים 54

צילומי מהפך, הפקה בקורס סטיילינג פרו 41

התמונות מיום צילומי ה"מהפכים" של מחזור 41 בקורס סטיילינג פרו.

החלק המעשי בתוכנית הלימודים של קורס סטיילינג פרו כולל בין השאר הפקה של אירוע "מהפכים" – יום אינטנסיבי של סטיילינג אישי וצילומים, שבסיומו מתקבלת סדרת צילומי "לפני" ו"אחרי" כמו זו שמוצגת כאן.

כל אחד מהתלמידים בוחר לקוחה – חברה בת משפחה, חברה לעבודה – ומעביר אותה בתהליך מלא של "מהפך" סטיילינג אישי, כשהוא מלווה באנשי מקצוע מתאימים. מתאימים ללקוחה סגנון, צבעים, חומרים וגזרות, בוחרים בגדים ואביזרים, ומשלימים באיפור ועיצוב שיער.

עכשיו הציצו בתוצאות ה"מהפכים" של מחזור 41. כדאי!

דור הרוש. מהפכים סטיילינג פרו 41
קרן טורקישר. מהפכים סטיילינג פרו 41
כרמן ברכה. מהפכים סטיילינג פרו 41
הדס כהן. מהפכים סטיילינג פרו 41
עדיה כהן. מהפכים סטיילינג פרו 41
אירה ידגרוב. מהפכים סטיילינג פרו 41
ליאור יובל. מהפכים סטיילינג פרו 41
רמי קוגן. מהפכים סטיילינג פרו 41
אנה בודינסקי. מהפכים סטיילינג פרו 41
טל אורמן. מהפכים סטיילינג פרו 41
מורן מבימה. מהפכים סטיילינג פרו 41
אליה אביבי. מהפכים סטיילינג פרו 41
שיר בן חמו. מהפכים סטיילינג פרו 41
מאי פלוריאן. מהפכים סטיילינג פרו 41
עדי בר-לב. מהפכים סטיילינג פרו 41

הסטייליסטים/ות (לפי סדר ההופעה): דור הרוש, קרן טורקישר, כרמן ברכה, הדס כהן, עדיה כהן, אירה ידגרוב, ליאור יובל, רמי קוגן, אנה בודינסקי, טל אורמן, מורן מבימה, אליה אביבי, שיר בן חמו, מאי פלוריאן, עדי בר-לב.

מהפכים קודמים:

צילומי מהפך, הפקה בקורס סטיילינג פרו 40

התמונות מיום צילומי ה"מהפכים" של מחזור 40 בקורס סטיילינג פרו.

החלק המעשי בתוכנית הלימודים של קורס סטיילינג פרו כולל בין השאר הפקה של אירוע "מהפכים" – יום אינטנסיבי של סטיילינג אישי וצילומים, שבסיומו מתקבלת סדרת צילומי "לפני" ו"אחרי" כמו זו שמוצגת כאן.

כל אחד מהתלמידים בוחר לקוחה – חברה בת משפחה, חברה לעבודה – ומעביר אותה בתהליך מלא של "מהפך" סטיילינג אישי, כשהוא מלווה באנשי מקצוע מתאימים. מתאימים ללקוחה סגנון, צבעים, חומרים וגזרות, בוחרים בגדים ואביזרים, ומשלימים באיפור ועיצוב שיער.

עכשיו הציצו בתוצאות ה"מהפכים" של מחזור 40. כדאי!

אלונה מגזימוף - מהפכים, סטיילינג פרו 40
תמר נעים - מהפכים, סטיילינג פרו 40
דניאלה זרצסקי - מהפכים, סטיילינג פרו 40
לורן בוקלי - מהפכים, סטיילינג פרו 40
מארי ברוב - מהפכים, סטיילינג פרו 40
ספיר הרוש - מהפכים, סטיילינג פרו 40
דוד מיופיס - מהפכים, סטיילינג פרו 40
גולי שרון - מהפכים, סטיילינג פרו 40
נועה מגור - מהפכים, סטיילינג פרו 40
עמית מורי - מהפכים, סטיילינג פרו 40
אמירה רבי - מהפכים, סטיילינג פרו 40
אורטל תוהמי - מהפכים, סטיילינג פרו 40
סביל קטאר - מהפכים, סטיילינג פרו 40
בת לייפר - מהפכים, סטיילינג פרו 40

הסטייליסטים/ות (לפי סדר ההופעה): אלונה מגזימוף, תמר נעים, דניאלה זרצסקי, לורן בוקלי, מארי ברוב, ספיר הרוש, דוד מיופיס, גולי שרון, נועה מגור, עמית מורי, אמירה רבי, אורטל תוהמי, סביל קטאר, בת לייפר.

לימודי אוצרות – לא רק תערוכות במוזיאון

לימודי אוצרות יעניקו לכם ידע, כלים ומיומנויות שיאפשרו לכם לאצור תערוכות, אבל זה רק חלק מהעניין. האוצרות במידה רבה קשורה לעיסוק בתוכן; לא רק לבחירה בעבודות, אלא בעיקר לאופן ההצגה שלהן, כפרטים וכמכלול. לא רק בתערוכות, אלא במגוון רחב של במות ופורמטים. 

גלית גאון, ראש התוכנית ללימודי אוצרות בעיצוב, מגדירה את האוצרות כ"כלי עבודה שמאפשר עריכה מקצועית, התבוננות ובעיקר בחירה של המסר שאנחנו רוצים להעביר". אוצרות טובה, היא מסבירה "תסתכל על המצאי הקיים, תוציא את הדברים הטובים ביותר, ותגיד משהו חדש".

האוצרות בת-ימינו לא לא מוגבלת למוזיאון או לגלריה, ותערוכות הן רק אחד התוצרים שלה. היא נדרשת להתמודד עם סוגים שונים של פורמטים וטכנולוגיות, ויש בה מרכיבים של יזמות, הפקה, שיווק ומיתוג, פיתוח תוכן ופיתוח ממשקים (עיצוב, תאורה, צבע, טיפוגרפיה, פסקול).

תערוכות מתקיימות היום לא רק במוזיאונים וגלריות, אלא גם בשטחים פתוחים ואזורים ציבוריים כמו תחנות רכבת, פארקים, שדרות וכיכרות. עבודת האוצר גולשת לעיתים קרובות גם לפורמטים דיגיטליים, כמו אתר אינטרנט, חשבון אינסטגרם, או מצגת שמלווה עבודה או שהיא עצמה העבודה.  המשך קריאה

פתיחת מסעדה: לומדים לעשות את זה נכון

"בארץ 90% מהמסעדות נסגרות, כי אנשים שיש להם חלום וקצת כסף חושבים שזה מספיק. זה לא עובד ככה. פתיחת מסעדה היא משימה מורכבת ומסעדנות היא מקצוע לכל דבר. כמו שיש עורכי דין שהולכים ללמוד משפטים, מי שרוצה להיות מסעדן צריך ללמוד את המקצוע".

את הדברים האלה אומר דוד פנחסוב, בוגר לימודי מסעדנות בשנקר שכיום מנהל את מסעדת קינג ג'ורג' בהרצליה. הוא הגיע לשנקר אחרי שכבר עבד שנתיים כמנהל משמרת במסעדת ג'פניקה בבת-ים, ובנקודה מסוימת הגיע למסקנה ש"זה מה שאני רוצה לעשות בחיים".

דוד פנחסוב על פתיחת מסעדה

"מה שמיוחד בשנקר זה הליווי הצמוד", הוא מספר. "גם צוות המרצים מקצועי מאד, ובאופן כללי זו תוכנית שנותנת לך את כל הכלים האפשריים לקחת את החלום לשלב הבא".

"אתה לומד איך ניגשים לכל הדבר הזה, איך מתחילים לפתוח מסעדה, לאן הולכים, עם מי מתייעצים". הוא מדגיש את היתרון החשוב בכך שלצד הלימודים התיאורטיים ישנם גם לימודים מעשיים, כולל ביקורים בבתי עסק בענף. המשך קריאה

מהפך בתמונות, סטיילינג פרו 39

התמונות מיום צילומי ה"מהפכים" של מחזור 39 בקורס סטיילינג פרו.

בסיום החלק הראשון בקורס סטיילינג פרו התלמידים מתבקשים לבחור לקוחה (חברה, קולגה, בת משפחה) וללוות אותה בתהליך סטיילינג אישי – כולל הגדרת סגנון, התאמת צבעים, חומרים וגזרות, בחירת בגדים, אביזרים, איפור ועיצוב שיער.

שיאו של התהליך הוא ביום "מהפך", שמלווה באנשי מקצוע (מעצב שיער, מאפר וצלם) ובסיומו מתקבלים תצלומי "לפני" ו"אחרי" כמו אלו שלפניכם – במקרה זה, עבודות הסטיילינג האישי של בוגרות מחזור 39 בקורס.

מהפכים, סטיילינג פרו 39 - פלנה תדהר
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - זיינב חסן
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - אליה מפרי
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - לריסה בוטובה
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - סינויה מלכה
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - שמחה לגבס
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - נקטר צרף
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - אילונה זריצקי
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - רגדה ארנאוט
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - שירלי בריס
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - עדי כהן
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - לואיזה אבוטינוב
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - עמית סנדיק
מהפכים, סטיילינג פרו 39 - איריס טלאור

הסטייליסטיות (לפי סדר ההופעה): פלנה תדהר, זיינב חסן, אליה מפרי, לריסה בוטובה, סינויה מלכה, שמחה לגבס, נקטר צרף, אילונה זריצקי, שירלי בריס, עדי כהן, לואיזה אבוטינוב, עמית סנדיק, איריס טלאור.