קורס יצירת תוכן בווידאו  

המחלקה ללימודי חוץ בשנקר מזמינה אתכם להשתתף בקורס ייחודי וראשון מסוגו בישראל, בהנחיית הבימאית והיוצרת רוני קיי, המלמדת בביה"ס הגבוה לקולנוע NYU Tisch Film & TV School של אוניברסיטת ניו-יורק. 

קורס יצירת תוכן בווידאו נועד לטפח יוצרים ששואפים לספר סיפור ולחולל שינוי באמצעות יצירה קולנועית. הוא יציג להם את המניעים והאמצעים לספר סיפור ויזואלי, לעורר קשב, לבלוט ולרתק קהל בעולם של הצפה חזותית ואינפורמטיבית. 

הקורס יספק למשתתפים היכרות עיונית ומעשית מעמיקה עם היסודות התיאורטיים והכלים הפרקטיים ליצירה סרטונים בעלי איכויות קולנועיות, תוך מיקוד בז'אנר הדוקומנטרי והתדמיתי.

הקורס יועבר בזום ויכלול כמה ימים מרוכזים של מפגשים אישיים.

המשתתפים יודרכו כיצד להשתמש בצורה אופטימלית בציוד שכבר ברשותם – מכשירי סמארטפון, מצלמות וידאו ביתיות, מחשבים אישיים וכו'.

במסגרת הלימודים התלמידים יתנסו ביצירת מיזמי שינוי חברתי או סביבתי, בהשראת הסיפור שלהם ו/או סוגיות הנוגעות לנפשם.

כמו כן, תהיה לתלמידים אפשרות לשיתופי פעולה גלובליים עם תלמידי NYU Tisch Film & TV School, הנחשב (יחד עם USC) לאחד משני ביה"ס הטובים בעולם ללימודי קולנוע וטלוויזיה. במסגרתו הם יוכלו לרכוש זווית ראייה שונה, הבנה גלובלית וקשרים חובקי עולם לעשייה עתידית.


תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים כוללת סדרת הרצאות מעמיקה, תרגילים שוטפים וחמישה פרויקטים הפקתיים.

הפרויקטים יחייבו הכנות מחוץ לזמני השיעורים ויצולמו באמצעות מכשירי סמארטפון או מצלמות ביתיות, בהתאם לציוד שבידי התלמידים.

נגע בכל האספקטים הקשורים להפקה - מהרעיון דרך התסריט, צילומים, עריכה, סאונד ועד לתוצאה הסופית שתוקרן בכיתה ותקבל פידבקים מכל המשתתפים.

בוגרי הקורס יוצאים עם כלים ליצירת סיפור והעברת מסר ובנוסף עם חמישה פרוייקטים פרי יצירתם וקשרים ברחבי העולם עם טובי התלמידים לקולנוע וטלוויזיה שיוכלו למנף ליצירה עתידית.


המרצה

רוני קיי היא במאית ויוצרת, בוגרת ביה"ס לקולנוע של לוס אנג'לס (USC) ומרצה ב-NYU. מאחוריה עשייה מרובת שנים שכללה סרטים וסדרות טלוויזיה בסוגות התעודה והדרמה. 

הסרטים והסדרות שלה הוקרנו בשלל ערוצים ישראליים (HOT, yes, ערוצים 2, 8, 10 ועוד) וחלקם גם ברחבי העולם (HBO, NBC, NBA  ועוד). 


מסר מהמרצה 

"חדשנות, פריצת גבולות, ביקורתיות, לאתגר את המובן מאליו, לערער את היסודות, לנסוק אל על ולשבור קונבנציות, אלו ערכים שמאפיינים את רוח היצירה מאז ומתמיד. 

סרטים וקולנוע, על המסך הגדול וגם על מסך הסמארטפון, מהווים סמן של רוח הזמן ושל המתרחש בתרבות ובחברה, משקפים אותן ומשפיעים עליהן. 

יוצר הסרטים מביא את הצופים להרגיש, לראות, לחוות ולגעת בעולם מנקודת מבטו הייחודית, והופך אותם לחלק מהסיפור שהוא רוצה לספר. הסיפור הוא אבן היסוד, המנוע והלב של יצירה טובה בכל ז'אנר. יוצרי קולנוע מבינים את חשיבותו של סיפור טוב ואת יכולתו להדהד אל מחוץ למסך.

אני מאמינה כי עשיה דוקומנטרית או עלילתית טובה שואלת שאלות, מעוררת דיון וחשיבה ושואפת ליצור שינוי. התוכנית תיתן לתלמידים את האפשרות לבטא את עצמם כדי להניע שינוי". 
 

 • במסגרת הקורס יידרשו כל תלמיד/ה להפיק 5 פרוייקטים.

  כל אחד מהם ישמש כבמאי בחמשת הפרויקטים שלו וכחבר צוות בפרויקטים של חבריו. הסרטונים שיווצרו יוקרנו במהלך המפגשים ויקבלו פידבק משאר התלמידים.

  התלמידים יתבקשו למלא את כל האספקטים המקצועיים של ההפקה ע״פ רשימות מסודרות שיסופקו להם בסדנה. לדוגמא: תסריט; תפקידי הצוות, שמות וטלפונים; לוח זמנים; אישורים ממרואיינים/שחקנים; לוקיישן; ארט/פרופס וכו'.

  הפקת הפרויקטים, עבודה בצוות, עמידה בדדליין, השתתפות בכיתה והכנת הפרויקטים להקרנה - הם המתכון להצלחה בקורס. 

  פרויקט 1: סצינה באורך 1-2 דק'. Making an impact 
  העברת מסר. חשיבות המסר והדרכים להשפיע. בחירת נושא. בחירת ז׳אנר.

  פרויקט 2: סצינה דוקומנטרית באורך 1:30-2:30 דק'. 
  העברת מסר אישי דרך דמות אחרת על המסך. דגש על העברת מסר, הבעת דיעה וזווית ראייה על-ידי שימוש בז'אנרים שונים וכלים שונים. לדוגמא: העברת מסר אישי של הבמאי דרך דמות על המסך, דיאלוגים וויזואליה של היצירות של האומן המרואיין. גישה תינתן בשנקר ע״פ בקשה מראש.

  פרויקט 3: סיפור. סצינה באורך 1:30-3:00 דק'.
  הכל מתחיל ונגמר בסיפור. איך מספרים סיפור. כיצד הסיפור משפיע ומעביר מסר בדרכים שונות. בחירת נושא. בחירת ז’אנר.

  פרויקט 4: אומנות, הומור ומסר משותף. סצינה באורך 3-5 דקות.
  תרגיל קבוצתי. זווית ראייה הומוריסטית עם אמירה מחושבת ונוקבת על אומנות/יצירה/יוצר מתוך כל האופציות הרלוונטיות בשנקר. בחירת נושא/נשוא. בחירת ז’אנר. חלוקת תפקידים. דגש והבנה של שיתוף פעולה קריאייטיבי והיכולת להעביר מסר משותף. 

  פרויקט 5: פרויקט מייצג. סצינה באורך 4-6 דקות. 
  פרויקט ללא מגבלות יצירתיות שיאפשר לכל במאי ליצור יצירה שתייצג אותו מול הצופים בכל ז’אנר שיבחר. כהכנה לתרגיל זה נעבוד על יסודות ה-pitching.

 • •    אין אפשרות למצלמה סגורה אלא אם אנחנו בהפסקה.
  •    אנא השארו במצב "השתק" אלא אם התבקשתם לדבר. 
  •    השתמשו באייקון "יד" במידה ורוצים לדבר.

 • •    התלמידים יוכלו להשתמש בסמארטפון שלהם או בכל מצלמה ביתית.
  •    מחשב עם תוכנת עריכה. עדיפות לתוכנת DaVinci Resolve.
  •    מומלץ: תוכנת FilMic Pro לסמארטפון.

מהבלוג

מידע כללי

 • ימים ושעות
  מועדי קורסים קרובים
  19.4.2023 | רמת גן
 • משך הקורס

  20 מפגשים, כולל מפגשי אונליין (ימי רביעי בין 17-19) ומפגשים פרסונליים פנים אל פנים במהלך הקיץ.

 • קהל היעד

  יוצרי וידאו חובבים שרוצים להתמקצע, וכל מי ששואף/ת להפוך את הסמארטפון או המצלמה הביתית אמצעי לביטוי עצמי, יצירה, התפתחות מקצועית ושינוי חברתי.

 • מרצים
  רוני קיי
 • למידע נוסף ולהרשמה

קורסים נוספים