הבלוג של מחלקת לימודי החוץ במכללת שנקר. הבלוג כולל פוסטים שעוסקים בתוכניות הלימודים של המחלקה ומרחיב בנושאים שונים הקשורים בהן

לוטם רבניצקי, בוגרת התוכנית לעיצוב ופיתוח משחקים

"לא הבנתי כלום במשחקים לפני שהגעתי לשנקר"

"לא הבנתי כלום במשחקים לפני שהגעתי לשנקר", היא אומרת בחיוך. אמירה קצת מפתיעה כשהיא באה מלוטם רביצקי, מייסדת ומנכ"לית חברת המשחקים Dream Games.

לפני שנרשמה ללימודי עיצוב ופיתוח משחקים בשנקר, לוטם הייתה בוגרת לימודי קולנוע וטלוויזיה, שכתבה והפיקה בעיקר לענף הפרסום. היא אהבה משחקי מחשב אבל לא הייתה ממש גיימרית, והרעיון שתעסוק במשהו שקשור לתכנות נראה לה דמיוני. המשך קריאה

Fashion Time: להיט של בוגרות שנקר

ורד בהט ואלכס חייקין, שתיהן בוגרות התכנית להמצאת צעצועים של שנקר, פיתחו עבור חברת צעצועי דיאמנט ערכות יצירה שנמכרות בהצלחה רבה באלפי חנויות צעצועים בארץ ובעולם. 

עמרי ואשר דיאמנט, הבעלים של חברת צעצועי דיאמנט, מלווים מדי שנה את פרוייקט היצירה שנערך במסגרת הלימודים בתכנית להמצאת צעצועים.

הביקורים האלה בקורס הולידו קשר מיוחד עם ורד בהט ואלכס חייקין, שתי מעצבות וממציאות צעצועים שהכירו בקורס וכיום מפתחות ומעצבות ערכות יצירה לצעצועי דיאמנט.

קו המוצרים ששמו Fashion Time, כבר הוצג בתערוכות הצעצועים בנירנברג ובניו-יורק. את חלקו כבר אפשר למצוא בחנויות צעצועים בארץ ובעולם והשאר יגיעו לשם בקרוב.

ערכת יצירה לתכשיטים, צעצועי דיאמנט
ערכת יצירה לתכשיטים, צעצועי דיאמנט 2
ערכת יצירה לתכשיטים, של בוגרות קורס המצאת צעצועים
ערכת יצירה לתכשיטים, של בוגרות קורס המצאת צעצועים 2

ורד בהט היא מעצבת תכשיטים מצליחה, ש"נדבקה בחיידק", עזבה הכל ומתמסרת כולה לצעצועים. ביום בו סיימה את הלימודים בתכנית להמצאת צעצועים היא שנתה את התואר בכרטיס הביקור שלה ל"ממציאת צעצועים". ורד מתמחה בפיתוח ערכות יצירה ונמצאת בקשרי עבודה עם חברות צעצוצעים בעולם, לרבות חברת ספין מאסטר. בתחילת 2018 יצא לשוק המוצר הראשון שפיתחה יחד עם בוגרים נוספים של התכנית.

אלכס חייקין היא מעצבת מוצר מוכשרת שהגיעה לתכנית שלנו כשהיא כבר יודעת שהיא רוצה להקים חברת צעצועים. מאוחר יותר היא הקימה את Kipod Toys, המתמחה בפיתוח צעצועי עץ איכותיים, ושנתיים אחרי אפשר למצוא את המוצרים שלה בכל חנות צעצועים בישראל ובחנויות רבות בעולם.  ערכת הפונפונים איתה אלכס הגיעה לראיון הקבלה לתכנית הוא כיום מוצר מצליח.

להקים מסעדה, להגשים את החלום

תותי קלמן, פרסומאית לשעבר, החליטה להגשים חלום ולעבור לעולם המסעדנות. בדרך לשם היא למדה בתוכנית לימודי המסעדנות של שנקר, ויש לה כמה לקחים חשובים.

"הגעתי לתוכנית לפני שנתיים, כשהייתי במעין סוג של אי וודאות. הייתי לפני כן סמנכ"לית במשרד פרסום. החלטתי לקחת הפסקה של שנה כדי להגשים חלום משותף שלי ושל בן הזוג שלי, לפתוח מסעדה".

"זה כיף שיש חלום, וזה הצעד הראשון, אבל לפני שהחלום הזה מתפוצץ לך בפנים כדאי ללכת וללמוד דבר או שניים. או כמו שהסבירו לנו בתחילת הקורס: עדיף להמר על דמי הלימוד מאשר לאבד את כל הכסף על חלום שהתפוצץ".

קורס מסעדנות -  תותי קלמן על הקמת מסעדה

מבחינתה, היא מספרת, מטרת הלימודים הייתה להעלות אותה על הדרך הנכונה "ולהציב אותי שני מקומות לפני כולם". בדיעבד היא אומרת: "אין ספק ששנקר נתנו לי בדיוק את זה, התוכנית לא עוסקת רק בתיאוריה אלא גם מעניקה ניסיון פרקטי. למדתי דברים שאני מיישמת היום בחיים המקצועיים שלי".

היא אומרת שאהבה מאד את האופן שבו בנו את התוכנית, לפי סדר ההתרחשויות במציאות. החל מתכנון הקמת העסק, דרך השלבים השונים של הביצוע, ועד לתפעול – בחירת צוות, בנייה נכונה של העסק מבחינת התפקוד ברמה היומית והחודשית.

"בסופו של דבר, קשרים שנוצרו במסגרת הלימודים בתוכנית, הפגישו אותי עם אורן, הבעלים של מסעדת אריה, שהחליט לתת לי את המפתחות של המקום, ובינתיים אני כבר שנתיים מנהלת את המתחם המהמם הזה".

"אחד היתרונות החשובים של התוכנית בשנקר הוא החומר האנושי, גם המרצים וגם התלמידים. מהקורס שלי יצאו כמה חלוצים שהקימו מקומות ושמנהלים מקומות, ואנחנו גם משתפים פעולה ועושים דברים ביחד".

לומדים לעצב תיקים

תמיד אהבת תיקים וחלמת לעצב אותם בעצמך? הקורס המקצועי והמקיף של המחלקה ללימודי חוץ בשנקר יאפשר לך להגשים את החלום זה. הקורס הקרוב ייפתח ב-28 לאוקטובר 2016.

קורס עיצוב תיקים של המחלקה ללימודי חוץ בשנקר, מתקיים בכל שנה מאז 2011. הוא מועבר על-ידי רותי ארז סאמט, מעצבת ומורה מנוסה, בוגרת המחלקה לצורפות ואביזרי אופנה בבצלאל (1996), שעבדה בתעשיית האופנה באיטליה וכיום בעלת מותג עצמאי.

מטרת הקורס היא להקנות ידע בתפירה ובניית תיקים, הבנת מבני תיק בסיסיים והיכולת להתאים גזרה לתיק לפי סקיצה אישית, כבסיס להמשך עבודה עצמאית. פרט לצדדים הטכניים, מועברים לסטודנטים גם תכנים תאורטיים הנוגעים להתפתחות הצורנית, החומרית, השימושית והעיצובית של תיקים לאורך ההיסטוריה ועד היום.

קורס עיצוב תיקים 2016, קולאז'

הסטודנטים יעבדו עם בדים ממגוון סוגים וילמדו שיטות שונות לתפירת תיקי בד, סוגי חיזוקים פנימיים שונים, דרכי סגירה מגוונות (שרוך משיכה, מגנט, רוכסן, פלפ/קלאפה), שילוב אביזרי מתכת שונים (מגנט נגלה ונסתר, לחצניות, לולאות) תפירת כיסים פנימיים וחיצוניים והכנה ושילוב של מגוון רצועות.

הקורס מתקיים בקבוצה קטנה (10-13 סטודנטים) עם הדרכה ותשומת לב אישית לכל תלמיד בכל שלב, והכל באווירה נינוחה ונעימה בחלל מצויד היטב.

  • במהלך הקורס כל תלמיד מכין 4-5 תיקים מסוגים ובדים שונים לפי בחירתו.
  • התפירה בשיעורים מתבצעת על מכונות תפירה תעשייתיות.
  • במסגרת הקורס ניתנים שיעורי בית ולכן על כל משתתף להחזיק מכונת תפירה בביתו.

הקורס מתאים לתופרים ותופרות מתחילים ומנוסים המבקשים להתמחות בתחום התיקים. הוא אורך 16 פגישות בנות 5 שעות אקדמיות כ"א, פעם בשבוע ביום שישי בשעות 9:00-13:15. סך-הכל 80 שעות אקדמיות.

סטיילינג פרו 2016: ג'נדר בלנדר

צילומי אדיטוריאל בנושא ג'נדר בלנדר.
הפקה במסגרת קורס סטיילינג פרו, בהנחיית שרונה בונד-מטרסו, מחזור 27.

צילום: שרבן לופו
שיער ואיפור: נירית הירשמן
דוגמנים: אניה מרטירוסוב ולושה לאנדרוגני

קורס סטיילינג פרו 2016